امروز :
سه شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

دکتر محمد ساطعی

اخبار

شرکت ریبه آلمان به دنبال سرمایه گذاری در پروژه برقی سازی راه آهن ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قطب صنعت آلمان که در دوران مذاکرات هسته‌ای و افزایش امیدها به توافق، آغاز توسعه روابط خود را با بخش خصوصی ایران کلید زد، هم‌چنان در پی گسترده‌تر کردن این مراودات است. ایالت باوارایا که خانه بسیاری از بنگاه‌های قدرتمند صنعتی آلمان است، از سال گذشته اعزام هیات‌های تجاری به تهران را در دستور کار خود قرار داده و روابط دوجانبه نزدیکی را با اتاق تهران، به عنوان خانه فعالان بخش خصوصی، برقرار کرده است. رفت‌وآمدهای دوجانبه با افتتاح میز اتحادیه صنعت و اقتصاد ایالت باواریا در اتاق تهران نزدیک‌تر و گرم‌تر می‌شود. در نتیجه چشم‌انداز مثبتی که از رشد و توسعه روابط بین المللی پس از برجام حاصل شده است، موجب جلسات متعدد میان فعالان اقتصادی ایرانی و آلمانی شده است.

در این بین شرکت ریبه (RIBE) آلمان که "شیفر"، مدیر فروش آن به ایران سفر کرده است مشغول مذاکره با مدیران بخش خصوصی و دولتی ریلی ایران برای توسعه و تسهیل برقی سازی تهران-مشهد و تهران-قم- اصفهان هستند. طی روزهای اخیر نشست های تخصصی با مدیران دولتی و بخش خصوصی صورت گرفته است. این نشست تخصصی با هماهنگی دکتر محمد ساطعی نماینده این شرکت در ایران و یکی از باتجربه ترین فعالان ریلی ایران صورت گرفته است. این شرکت قصد دارد در ششمین نمایشگاه صنعت ریلی که اردیبهشت ماه سال 1397 برگزار می شود شرکت کند. همچنین نامیشگاهی اختصاصی از تولیدات خود را در دفتر " vbw " اقتصاد و صنعت باواریای آلمان در تهران به نمایش خواهد گذاشت.  فعالان حوزه ریلی جهت آشنایی بیشتر با این شرکت می توانند به آدرس سایت این شرکتwww.ribe.de مراجعه کنند.

شرکت RIBE ایالت باواریای در سال 1911 میلادی تاسیس و در زمینه برقی کردن راه آهن، مدیریت سیستم، ایمنی و مترو فعال است و در کشورهای اروپایی، آمریکا، چین، مالزی و هند فعال است. بیش از 20 درصد از خطوط ریلی آلمان از فناوری این شرکت استفاده می کند و و بیش از 1300 نیرو در سرتاسر دنیا دارد.

چین نشست های تخصصی با هماهنگی دفتر اقتصاد و صنعت ايالت باوارياي آلمان در ايران صورت گرفته است. بعد از توافق هسته ای و باز شدن فضای تجاری ایران؛ دفتر اقتصاد و صنعت ايالت باواريا ي آلمان در ايران اقدامات فرآوانی انجام داده تا شرکت های معتبر ایالت باواریای آلمان در ایران حضور پیدا کنند.

دکتر محمد ساطعی، نماینده شرکت ریبه آلمان در ایران در این خصوص گفت: ریبه یکی از شرکت های قدیمی در آلمان است که بالغ بر 150 سال قدمت دارد و این شرکت در ابتدا به ساخت قطعات پیچ و فنر پرداخت و سپس در خصوص تامین قطعات شبکه فشار قوی و ساخت قطعات خودرو پرداخت. این شرکت بالغ بر 35 سال است که به تامین قطعات بالاسری راه آهن برقی می پردازد و پروژه ها متعددی را در آلمان، اروپا، هند و آمریکا انجام داده و مورد تایید شرکت دی.بی آلمان است و تولیدات آن ها در حوزه شبکه بالاسری راه آهن نه تنها مورد تایید است بلکه به عنوان رفرنس استاندارد آلمان است و هر شرکت دیگری که بخواهد آن قطعات را تامین کند باید استانداردهای آن ها را داشته باشد.

ساطعی افزود: در سال 1396 شرکت ریبه آلمان وارد ایران شده و ابراز علاقه مندی کرده که بتواند در زمینه برقی کردن راه آهن در ایران مشارکت داشته باشد و آمادگی خودش را برای تامین ادوات مورد نیاز پروژه تهران مشهد اعلام کرده است. این شرکت GC یا EPC نیست که تمام شبکه بالاسری را تامین کند، بلکه تامین کننده قطعات است که در کنار پیمانکاران اصلی می تواند نقش خود را ایفا کند.

ریبه می تواند ادوارت و قطعات شبکه برق بالاسری را بدون پست ها و کابل با بهترین استانداردها تامین کند. همچنین تلاش دارد با شرکت های داخلی کنسرسیوم تشکیل دهد تا قطعات مورد استفاده از نظر استاندارد یک سان باشند.

محمد ساطعی افزود: هم اکنون در حال مذاکره با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، شرکت سپاسد، مپنا است و این شرکت ها اسناد و مدارک فنی لازم را گرفته اند. همچنین از تجربیات ریبه در حوزه مترو نیز می توان استفاده کرد. شرکت ریبه می تواند 25 تا 35 درصد از پروژه تهران-مشهد و تهران اصفهان را پوشش دهد.

نماینده شرکت ریبه در ایران افزود: این جلسات، جملگی نشان‌دهنده عزم، اراده و حمایت دو طرف در برداشتن گام‌های موثر برای توسعه همکاری‌های سودمند دو جانبه است.

 

* پویا مهرابی

 

باواریا در قلب اروپا قرار دارد و وجه مشخه آن، پویایی اقتصاد، قدرت نوآوری و رقابت بین المللی است. جمهوری اسلامی ایران نیز یک شریک اقتصادی قدرت مند است. هم اکنون میزان صادرات باواریا به ایران نزدیک به 300 میلیون یورو است که امکان رشد بسیار زیادی برای سال های آینده فرآهم است.

این میزان رشد، تجاری در یک دوره کمتر از یکسال به‌رغم وجود برخی موانع، خود نشان‌دهنده این واقعیت است که تجار و بازرگانان ایرانی با در نظر گرفتن ظرفیت‌های بالقوه تجاری – فنی خود این آمادگی را دارند تا نسبت به احیا، برقراری و توسعه روابط تجاری پایدار با شرکای آلمانی خود در کوتاه‌ترین زمان اقدام و در جهت تغییر یا اصلاح مسیر تجاری با شرق و بازگشت به همکاری‌های دیرینه با اروپا مبادرت ورزند.

 

در ادامه "شیفر"، مدیر فروش شرکت ریبه آلمان گفت: در کشورهای مختلفی مشغول به فعالیت هستیم. یکی از مهمترین آن ها پروژه برقی کردن خطوط در هند است. سرعت قطارها در کشور هند به علت اشباع خطوط و ترافیک باری و مسافری پایین است پس تصمیم گرفتند از غرب به شرق و درمسیر ساحلی خط برقی راه اندازی کنند. پس قرار شد است در مرحله اول حدود 2800 کیلیومتر خط اختصاصی باری دو خطه احداث کنند البته طرح نهایی بالغ بر 20 هزار کیلومتر کل خطوط باری خواهد بود. در مناقصه این خطوط شرکت کردیم که در مرحله اول برنده 500 کیلومتر از خط پر سرعت شدیم که کشور هند انتظار دارد در مدت شش ماه 250 کیلومتر از آن را شروع کنیم. این خطوط باری سرعت عملیاتی 80 تا صد کیلومتر خواهند داشت.

شیفر افزود: قرار است در این خطوط کانتینرها به صورت دو طبقه حمل شوند؛ در نتیجه باید ارتفاع بالاتری برای شبکه بالاسری و پایه خطوط برقی از مرکز خط در نظر گرفت.

مدیر فروش شرکت ریبه گفت: به غیر از پروزه هند در کشور مالزی نیز پروزه برقی سازی خط ریلی در دست اجرا داریم. کشور چین در حال سرمایه گذاری و فاینانس خط برقی کوالالامپور به سنگاپور است که 700 کیلیومتر خط سریع السیر با سرعت 250 کیلومتر طراحی شده است. در نهایت قرار است یک کارخانه در مالزی احداث کنیم تا بتوانیم قطعات مورد نیاز را تامین کنیم.

Search

Latest News

درباره ما

 وب سايت دکتر محمد ساطعی جهت نقد و بررسي چالش ها و موضوعات مرتبط با صنعت حمل و نقل و همچنين تعامل با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي راه اندازی شده است. همچنین این وب سایت قصد دارد با تعامل و اطلاع رسانی به سرمايه گذاران داخلي و خارجي آنان را از رویدادهای حوزه اقتصادی آگاه کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

گواهینامه ها و افتخارات

تمامی حقوق این وب سایت محفوط می باشد.

وب سایت دکتر محمد ساطعی 

طراحی و توسعه توسط :

후원 수준 및 혜택

افزونه ها دات کام 

جستجو در سایت