امروز :
سه شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

دکتر محمد ساطعی

اخبار

ترکیه میزبان دهمین کنگره جهانی راه آهن سریع السیر UIC می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دهمین کنگره جهانی راه‌آهن سریع‌السیر UICبه میزبانی راه آهن دولتی ترکیه، سال آینده میلادی در پایتخت این کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش صنعت نما؛مریم حسینی: دهمین کنگره جهانی راه‌آهن سریع‌السیر  UIC(اتحادیه بین‌المللی راه‌‌آهن‌های دنیا) با همکاری این اتحادیه و راه‌آهن دولتی جمهوری ترکیه(TCDD)در تاریخ هشتم تا یازدهم ماه می سال 2018 با موضوع " اشتراک دانش برای عملیات پایدار و رقابتی " در کنوانسیون بین‌المللی و مرکز نمایشگاهی آنکارا برگزار خواهد شد.

این کنگره توسط UIC،انجمن حمل و نقل ریلی جهانی و راه آهن دولتی ترکیه (TCDD)، به منظور همکاری نزدیک با تمام راه آهن های عضو UIC سازماندهی شده است.

مراسم افتتاحیه،برگزاری سه میزگرد،25 جلسه همزمان و در پایان مراسم اختتامیه از برنامه های دهمین کنگره جهانی راه آهن سریع السیر UIC 2018 در ترکیه خواهد بود.

در راستای برگزاری این کنگره، همچنین یک نمایشگاه تجاری به منظور به تصویر کشیدن آخرین تحولات سیستم‌های راه آهن سریع السیر سراسر جهان برگزار و در روز آخر نیز چندین بازدید فنی انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است این کنگره نخستین بار در سال 1992 توسط UIC برگزار شد. حالا پس از 25 سال، برگزاری دهمین کنگره جهانی راه آهن سریع السیر UIC،یک فرصت استثنایی برای همه متخصصان در زمینه راه آهنهای سریع السیر از جمله تصمیم گیرندگان, مقامات،صنایع راه آهن، شرکت‌های راه آهن، مدیران زیرساخت ها،موسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها و همچنین پیش‌بینی دیگران از آینده این سیستم حمل و نقلی در سراسر جهان خواهد بود.

از زمان معرفی این سبک حمل و نقل , بیش از 15 میلیارد مسافر از طریق قطارهای سریع السیر-یعنی دوبرابر جمعیت دنیا- در سطح جهانی جابه جا شده اند و این در حالی است که قطارهای سریع السیر همچنان در سراسر دنیا در حال تحول و توسعه هستند. با توجه به موارد فوق می توان گفت که ترکیه گزینه بسیار مناسبی برای میزبانی دهمین کنگره قطارهای سریع السیر است.

 عملیات راه آهن سریع‌السیر در این کشور در مارس 2009 با راه‌اندازی خط آهن آنکار- اسکیشیور آغاز شد و پس از آن به ترتیب در سالهای 2011 با راه‌اندازی خط آهن آنکارا–کونیا ،در 2013 کونیا- اسکیشیور و در 2014 در آنکارا-استانبول و کونیا- استانبول ادامه پیدا کرد.

یادآور می شود در حال حاضر حدود 24 هزار کیلومتر خط‌آهن سریع السیر در سراسر جهان راه اندازی شده است و پیش بینی می شود این رقم طی 20 سال آینده، دوبرابر خواهد شد.

Search

Latest News

درباره ما

 وب سايت دکتر محمد ساطعی جهت نقد و بررسي چالش ها و موضوعات مرتبط با صنعت حمل و نقل و همچنين تعامل با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي راه اندازی شده است. همچنین این وب سایت قصد دارد با تعامل و اطلاع رسانی به سرمايه گذاران داخلي و خارجي آنان را از رویدادهای حوزه اقتصادی آگاه کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

گواهینامه ها و افتخارات

تمامی حقوق این وب سایت محفوط می باشد.

وب سایت دکتر محمد ساطعی 

طراحی و توسعه توسط :

후원 수준 및 혜택

افزونه ها دات کام 

جستجو در سایت