امروز :
سه شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

دکتر محمد ساطعی

اخبار

رئیس سازمان راهداری: "با تفکیک وزارت راه و شهرسازی موافقم"

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اعلام موافقت خود با تفکیک وزارت راه و شهرسازی از یکدیگر به تشریح سرنوشت حمل‌ونقل چندوجهی و شهرسازی ریل پایه بعد از تفکیک پرداخت.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تفکیک راه و شهرسازی از یکدیگر گفت: اگرچه ادغام دو وزارتخانه مزایایی داشت اما به علت گستردگی و انبوه مسائلی که اکنون وزارت راه و شهرسازی با آن مواجه است با تفکیک دو بخش موافق هستم.

داوود کشاورزیان در خصوص تفکیک وزارت راه و شهرسازی از یکدیگر با بیان اینکه صد درصد با تفکیک این دو از یکدیگر موافق هستم، گفت: اگرچه ادغام دو وزارتخانه مزایایی داشت و موضوع حمل‌ونقل در شهرسازی‌ها و سکونت‌گاه‌ها را در کنار سرمایه‌گذاری بخش حمل‌ونقل دید اما به علت گستردگی و انبوه مسائلی که اکنون وزارت راه و شهرسازی با آن مواجه است با تفکیک دو بخش موافق هستم.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و معاون وزیر راه و شهرسازی، ادامه داد: اعتقاد دارم حتی یافتن فردی به‌عنوان وزیر که بتواند به هر دو بخش اشراف کامل داشته باشد سخت است و به‌جز آقای آخوندی که هم‌ پایه مهندسی دارند و هم‌ دوره دکترای اقتصاد سیاسی را گذرانده‌اند امر بسیار مشکلی است.

وی در خصوص بحث الحاق شهرداری‌ها به وزارت مسکن و شهرسازی در صورت تفکیک با ابراز بی‌اطلاعی از این موضوع به هزینه‌های احتمالی تفکیک اشاره کرد و گفت: به دلیل ادغام راهداری در حمل‌ونقل استان‌ها و تشکیل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل کافی است بخش راه‌سازی که تعداد بسیار معدودی هستند به شرکت ساخت و حوزه راه‌سازی مناطق مربوطه منتقل شوند که هزینه چندانی برای دولت نخواهد داشت.

کشاورزیان در پاسخ به این سؤال که سرنوشت حمل‌ونقل چندوجهی و شهرسازی ریل‌پایه که به‌عنوان مزیت‌های ادغام از آن یاد می‌شد در دوره تفکیک چه می‌شود؟ نیز گفت: همه مودهای حمل‌ونقل در یک وزارتخانه خواهند ماند بنابراین موضوع حمل‌ونقل چندوجهی دچار مخاطره نخواهد شد. ضمن اینکه حضور وزیر راه ترابری یا یکی از معاونین وزیر در شورای عالی شهرسازی می‌تواند تضمینی برای تحقق شهرسازی ریل پایه باشد.

به گفته کشاورزیان انتخاب یک وزیر مناسب و صاحب علم برای وزارت خانهٔ جدیدی که تشکیل می‌شود می‌تواند پاسخ‌گوی مشکلات موجود باشد.

 

پایان خبر/

 

Search

Latest News

درباره ما

 وب سايت دکتر محمد ساطعی جهت نقد و بررسي چالش ها و موضوعات مرتبط با صنعت حمل و نقل و همچنين تعامل با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي راه اندازی شده است. همچنین این وب سایت قصد دارد با تعامل و اطلاع رسانی به سرمايه گذاران داخلي و خارجي آنان را از رویدادهای حوزه اقتصادی آگاه کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

گواهینامه ها و افتخارات

تمامی حقوق این وب سایت محفوط می باشد.

وب سایت دکتر محمد ساطعی 

طراحی و توسعه توسط :

후원 수준 및 혜택

افزونه ها دات کام 

جستجو در سایت