امروز :
سه شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

دکتر محمد ساطعی

اخبار

بررسی مشکلات ترانزیت سوخت از ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گفته مشاور عالی توسعه صنعت حمل و نقل، کشور عراق و اقلیم کردستان شدیدا به بنزین نیاز دارد و مشکلاتی همچون عدم توانایی تخلیه سوخت در بندر امام جلوی این فرصت ترانزیتی کشور را گرفته است. " 

دکتر محمد ساطعی در خصوص برخی از مشکلات حوزه ترانزیت گفت: چرا بايد عوارض 10 درصد استفاده از ناوگان خارجى كه با كشتى ها حمل می‌شود و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در اين زمينه هيچ گونه مسئوليتى ندارد به جاى واريز به حساب درآمد سازمان بنادر به حساب سازمان حمل و نقل جاده ای واريز ‌شود؟ اين موضوع در بخش حمل و نقل هوايی هم صدق می‌كند. وقتی اينجانب برای ترخيص بارهايی كه با هواپيمای خارجی وارد گمركات شده مراجعه می‌نمايم مبلغ مربوطه را به حساب سازمان حمل و نقل جاده ای واريز می‌كنم و اين در حالی هست كه روح سازمان راهداری هم از اين حمل های هوايی خبر ندارد و پول مفت به حساب آن سازمان واريز می‌گردد.

وی گفت:  تا زمانى كه مقوله ترانزيت زير چتر حمايتى تشكيلات مستقل خود به عنوان يك سازمان نباشد و تنها در يك سازمان جاده ای فقط در يك چارت سازمانى محدود و زير نظر معاونت حمل و نقل جاده ای باشد، اين گونه مظلوم خواهد بود. براى اثبات اين موضوع می‌توانيد به سايت سازمان حمل و نقل جاده ای و راهدارى كشور و چارت آن سازمان مراجعه و اساسنامه آن را مطالعه فرماييد. باز هم تاكيد می‌نمايم ترانزيت به اخص كلمه و در عمل مربوط به جاده نیست كه متولی آن هم سازمان جاده ای باشد. لذا از اعضای كمیسيون دعوت می‌شود اين مقوله را از كمیسيون عمران مجلس پيگيري نمايند و مثل قانون تشكيل شركت سهامى پايانه های كشور قانونی برای ايجاد سازمان ترانزيت كشور تصويب نمايند در ضمن در اساسنامه سازمان راهداری هيچ گونه اشاره ای به امور ترانزيت كشور نشده هست و به نوعی اين سازمان پيش دستی كرده و به امور ترانزيت كشور مداخله می‌كند. 

ساطعی افزود: خوشبخنانه با مدیریت محترم اداره بنادراستات خوزستان موانع و مشکلات مرتفع شده است. اظهارات بنده حکایت از اهمیت موضوع داشته و امیدورام تا با حمایت مدیران لایق درسازمان بنادر از تمام ظرفیت‌های موجود کشورمان استفاده نمود.

Search

Latest News

درباره ما

 وب سايت دکتر محمد ساطعی جهت نقد و بررسي چالش ها و موضوعات مرتبط با صنعت حمل و نقل و همچنين تعامل با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي راه اندازی شده است. همچنین این وب سایت قصد دارد با تعامل و اطلاع رسانی به سرمايه گذاران داخلي و خارجي آنان را از رویدادهای حوزه اقتصادی آگاه کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

گواهینامه ها و افتخارات

تمامی حقوق این وب سایت محفوط می باشد.

وب سایت دکتر محمد ساطعی 

طراحی و توسعه توسط :

후원 수준 및 혜택

افزونه ها دات کام 

جستجو در سایت