امروز :
سه شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

دکتر محمد ساطعی

اخبار

رتبه‎بندی شرکت‎‏های کشتیرانی کانتینری جهان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تازه ترین رتیه بندی شرکت های کشتیرانی کانتینری جهان را در ادامه می خوانید.

مرسک دانمارک با ناوگانی با ظرفیت 3 میلیون و 510 هزار و 978 TEU سهمی برابر با 16.7 درصد از ناوگان کانتینربر جهان را در اختیار دارد و به عنوان بزرگترین شرکت کانتینری جهان شناخته می شود.

 

در رده دوم این فهرست شرکت MSC سوئیس با اختلاف زیاد نسبت به مرسک قرار گرفته است. کشتیرانی سوئیس با داشتن 3 میلیون و 67 هزار و 545 TEU سهمی برابر با 14.6 درصد از ناوگان جهان را در اختیار دارد.

 

گروه کشتیرانی CMA CGM  فرانسه نیز در رده سوم این رده‎بندی قرار دارد. این کشتیرانی 11.3 درصد از سهم ناوگان کشتیرانی و نزدیک به 2.3 میلیون TEU ظرفیت دارد.

 

شرکت های COSCO ، Hapag Lloyd، Evergreen، OOCL، Yang Ming، Hamburg Sud، وNYK Line در مقام های چهارم تا دهم این فهرست قرار دارند.

 

سهم این کشتیرانی‎ها در مقایسه با 3 شرکت برتر کشتیرانی کانتینری جهان به شدت پائین‌تر است به طوریکه چهارمین کشتیرانی بزرگ جهان 8.5 درصد سهم و دهمین کشتیرانی تنها 2.6 درصد از ظرفیت کانتینری جهان را در اختیار دارند.

 

در این میان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) با ناوگانی با ظرفیت 94 هزار و 387TEU و 0.4 درصد سهم از ظرفیت کانتینری جهان در رتبه بیستم قرار گرفته است.

 

در پائین این فهرست نام کشتیرانی‎های SASCO، Imoto Lines، Dongjin، Irish Continental وAsean Seas به چشم می خورد.

 

بر اساس اطلاعات آلفالاینر هم اکنون 5 هزار و 993 فروند کشتی کانتینربر در آبهای جهان به فعالیت مشغول هستند. ظرفیت این ناوگان بزرگ به 21 میلیون و 29 هزار و 538 TEU می رسد.

Search

Latest News

درباره ما

 وب سايت دکتر محمد ساطعی جهت نقد و بررسي چالش ها و موضوعات مرتبط با صنعت حمل و نقل و همچنين تعامل با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي راه اندازی شده است. همچنین این وب سایت قصد دارد با تعامل و اطلاع رسانی به سرمايه گذاران داخلي و خارجي آنان را از رویدادهای حوزه اقتصادی آگاه کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

گواهینامه ها و افتخارات

تمامی حقوق این وب سایت محفوط می باشد.

وب سایت دکتر محمد ساطعی 

طراحی و توسعه توسط :

후원 수준 및 혜택

افزونه ها دات کام 

جستجو در سایت