امروز :
سه شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

دکتر محمد ساطعی

اخبار

نقش بنادر خشک در توسعه حمل و نقل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بندر خشک یا (بندر داخلی) یک بندر درون سرزمینی چند منظوره است که به طور مستقیم توسط جاده یا راه آهن به بندر دریایی وصل است و مرکزی برای انتقال کالاها به مقصدهای داخلی است. بندر خشک هم برای انتقال درون سرزمینی کالاها و هم برای ذخیره و انبار کالاها محسوب می شود. بندر خشک داخلی می تواند انتقال کالا بین کشتی ها و شبکه های بزرگ حمل و نقل داخلی را تسهیل کند و یک مرکز توزیع کالا در درون سرزمین ایجاد کند.

در مقابل، صادرات کالا در این بنادر تسهیل و تسریع می شود. بندر خشك‌، منطقه‌اي است در داخل كشور با دسترسي به شبكه‌هاي حمل ونقل‌، به ويژه راه‌آهن كه در نزديكي مراكز تجمع كالا و به منظور تجهيز آن‌ها به منظور بهبود نظام حمل و نقل دركشور، تسهيل عمليات گمركي‌، تسهيل تجارت آزاد به منظور ايجاد ارزش افزوده و تنظيم اقتصادي بازار است. در حال حاضر در بسياري از كشورها ، بنادر خشك راه اندازي و نقش مهمي در بهبود و توسعه وضعيت حمل ونقل كالا به‌ويژه كالاي كانتينري داشته و در كشورهاي آمريكا، برزيل و كانادا در قاره آمريكا، اسپانيا، ايتاليا، آلمان، بلژيك، سوئد، فرانسه، فنلاند و هلند در اروپا، استراليا و زلاندنو در اقيانوسيه، امارت متحده عربي، پاكستان، فيليپين، كامبوج و هندوستان در آسيا و تانزانيا، در آفريقا انواع مختلفي از بنادر خشك راه اندازي شده‌اند.

سازمان بنادر و دريانوردي قصد دارد به زودي ظرفيت حمل كانتينر خود را افزايش دهد. با اين اتفاق كانتينر ها از مبدا با جاده يا ريل حمل شوند. مسلمان هزينه كمتر حمل كانتينر با جاده نسبت به ريل صاحبان بار را به سمت جاده متمايل خواهد كرد. پس شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران و سازمان بنادر و دريانوردي بايد به كمك هم بار را به سمت ريل متمايل كنند. شايد يكي از اين طرح ها احداث بندرخشك آپرين باشد. اواخر شهريورماه سال 1395 بود كه در خبرها آمد راه آهن قرارداد ساخت بندر خشك آپرين را با كرسرسيومي داخلي و خارجي به امضا رسانده است. اين پايانه مي تواند همانند بندر خشك كمك به تحقق جذب سهم پنجاه درصدي بار بنادر كند. همچنين براي تحقق افزايش سهم ريلي علاوه بر تصويب آيين نامه هاي جديد براي ارسال به موقع بار به مقصد، سازمان بنادر براي كانتينر بايد تخفيف هاي مناسبي ارايه كند تا بار از جاده به ریل منتقل شود.

شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران تمام توان خود را به كار گرفت تا بتواند سهم كانتينري خود از بنادر كشور را افزايش دهد. راه آهن براي دست يافتن به اين هدف در چند حوزه حركت كرده است كه عبارت اند از كاهش هزينه و كاهش زمان حمل بار توسط شبكه ريلي. براي كاهش تعرفه حمل ريلي، تمام توان خود را به كار گرفت؛ درنتيجه هزينه دسترسي به خط براي حمل كانتينر صفر در نظر گرفته شد. هزينه‌هاي حمل ريلي از سه جزء تشكيل شده است. بخشي مهمي از آن مربوط به نيروي كشش است كه راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصد قابل توجهي از آن را از شركت هاي مالك لكوموتيو خريداري مي‌كند. اين سهم در راه آهن ايران 3/250 ريال به ازاي هر تن كيلومتر است. بخش دوم كرايه حمل ريلي مربوط به هزينه دسترسي به خطوط است كه راه آهن به عنوان شركتي مادر تخصصي آن را دريافت مي كند اما براي توسعه حمل كانتينر باید آن را صفر محاسبه كنند. به طور دقيق‌تر يك واگن لبه كوتاه كرايه اي معادل 337 ريال در تن كيلومتر بايد پرداخت مي كرد اما اگر خالي حركت كند 25 درصد كرايه حمل را مي پردازد. قسمت سوم مربوط به سهم شركت هاي مالك واگن است كه بر اساس نوع واگن حقي به عنوان حق مالكانه دريافت مي كنند و اين مبلغ براي واگن هاي حامل كانتينر برابر 160 ريال است. در نتيجه كرايه حمل كانتينر از بنادر به مقاصد آپرين، خط سفيد و شركت هاي ايران خودرو يا سايپا تن كيلومتري 410 ريال محاسبه مي شود.

هم اينك كريدورهاي ترانزيتي متعددي از جمله كريدورهاي شمال-جنوب (غرب درياي خزر)، كريدور بين المللي آسيا- اروپا، كريدور شرق- غرب (خليج فارس- درياي مديترانه)، كريدور اسلام آباد- تهران- استانبول و كريدور ايران- تركمنستان- قزاقستان (شرق درياي خزر) ، قلمرو ايران عبور و خاورميانه را به آسيا و اروپا متصل مي‌كند .

امروزه استفاده از حمل ونقل ريلي در زمينه بار و مسافر رو به توسعه است و گراني حمل ونقل هوايي‌، نارسايي شبكه حمل ونقل جاده‌اي به ويژه ضريب ايمني پايين راه‌ها و از طرف ديگر كاهش ۷ برابري مصرف سوخت‌، افزايش ۵۰ برابر ايمني، ۲۰ برابر آلودگي كمتر‌، سهم ناچيز در آلودگي صوتي‌، ظرفيت جابه‌جايي بالاتر، رفاه و راحتي بيشتر، استهلاك و هزينه تعمير و نگهداري كمتر و صرفه اقتصادي بالا موجب شده تا كشورهاي پيشرفته و پرجمعيت دنيا نسبت به سرمايه‌گذاري و توسعه شبكه ريلي خود بيش از گذشته اقدام كنند .

Search

Latest News

درباره ما

 وب سايت دکتر محمد ساطعی جهت نقد و بررسي چالش ها و موضوعات مرتبط با صنعت حمل و نقل و همچنين تعامل با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي راه اندازی شده است. همچنین این وب سایت قصد دارد با تعامل و اطلاع رسانی به سرمايه گذاران داخلي و خارجي آنان را از رویدادهای حوزه اقتصادی آگاه کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

گواهینامه ها و افتخارات

تمامی حقوق این وب سایت محفوط می باشد.

وب سایت دکتر محمد ساطعی 

طراحی و توسعه توسط :

후원 수준 및 혜택

افزونه ها دات کام 

جستجو در سایت