eslahe sakhtar dar zamineh reily, masale in ast

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

eslahe sakhtar dar zamineh reily, masale in ast eslahe sakhtar dar zamineh reily, masale in asteslahe sakhtar dar zamineh reily, masale in ast

دکتر محمد ساطعی

مشاور عالی توسعه صنعت حمل و نقل

مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می دهد هزینه های تربیت نیروی انسانی، تدوین استانداردها و اجرا و اعمال راهکارهای پیشگیری از سوانح و تصادفات بسیار کمتر از هزینه های خسارات و تلفات ناشی از وقوع سوانح است اما متاسفانه کمبود نیروی انسانی متخصص در این زمینه صنعت حمل و نقل ریلی کشور را با چالشی جدی روبرو کرده است. قطار شرمساری در ایستگاه هفت‌خوان دو ضایعه بزرگ به همراه داشت. گروهی از هموطنان در بدترین سانحه ریلی تاریخ ایران جان خود را از دست دادند. از سوی دیگر بروز این سانحه فضای بی‌اعتمادی به حمل ونقل ریلی را که همواره جزو ایمن‌ترین شیوه‌های حمل و نقل در کشور محسوب می‌شده در میان جامعه ایجاد کرده است. چرا بخش ریلی به رغم استفاده از فناوری‌های روز مانیتورینگ و کنترل سیر و حرکت قطارها نتوانسته است بستر مطمئنی برای تردد قطارها به وجود آورد! موضوع مهم به روابط و تعاملات درون و برون سازمانی مسئولان ایمنی و عملیات قطارها باز می‌گردد. هر چند گسترش روزافزون شبکه ریلی و افزایش سرعت و حجم تردد قطارهای باری و مسافری جزو اهداف و راهبرهای کشور در توسعه حمل ونقل ریلی است، اما تامین ایمنی سیر قطارها مساله‌ای به مراتب مهم‌تر بوده و بدون ایمنی شاهد تحقق برنامه‌های بلندمدت توسعه و مدرن‌سازی حمل و نقل ریلی نخواهیم بود. این موضوع از جهاتی به اصلاح ساختار سنتی بخش ریلی وابسته است. در غیر این صورت تضاد منافع بین دولت و بخش خصوصی مانع از تحقق برنامه‌های توسعه ای می‌شود. در صورت اصلاح ساختار بخش ریلی، مساله ایمنی حمل‌ و نقل نیز به جد مورد توجه قرار خواهد گرفت. همان‌طور که وجود رگولاتور  در حوزه های مختلف ریلی وظیفه تسهیل‌گری تعاملات و تنظیم‌کنندگی مقررات حاکم را بین ذی‌نفعان بخش بر عهده می‌گیرد، لازم است در ساختار جدید حمل و نقل ریلی موضوع رگولاتور ایمنی هم مورد توجه قرار گیرد. همان‌طور که قبلا هم گفته شد در ساختار موجود تمامی نقش‌های سیاست‌گذاری، تدوین مقررات سیر و ایمنی و نهایتا عملیات اجرایی در یک مجموعه به‌نام شرکت راه‌آهن و حتی توسط یک شخص صورت می‌گیرد! این موضوع دغدغه تداخل وظایف سیاست‌گذاری با اجرا را در عمل به‌وجود می‌آورد، به نحوی که ممکن است مدیریت بخش به دلیل الزام به پاسخگویی عملکرد بار و مسافر به مقامات کشور عوامل اجرایی را ملزم به عدم رعایت مقررات سیر و حرکت و ایمنی کرده که این امر به مرور باعث لوث شدن مقررات شده و می‌تواند ریسک بروز سوانح را افزایش دهد. اصلاح ساختار ریلی باید به نحوی صورت گیرد که نقش رگولاتور ایمنی خارج از سازمان اجرایی عملیات حمل و نقل تعریف و از اختیارات لازم برای برخورد با موارد مغایر با موازین ایمنی برخوردار باشد.

 

حقایقی درباره ایمنی حمل و نقل و ترافیک در ایران

در حمل و نقل جاده ای شاخص های ایمنی بسیار پایین است که نقش و جایگاه حمل و نقل ریلی را دو چندان می کند. شاخص اصلی ارزیابی ایمنی کشورها شاخص کشته به 100 هزار نفر به عنوان شاخص ریسک سلامتی آحاد جامعه ناشی از تصادفات است که  در سال 92 به حدود عدد 25 رسیده که حداقل 5 برابر کشورهای موفق دنیا در عرصه ایمنی است. شاخص کشته به 10 هزار وسیله که مدام در ایران کاهش آن مطرح می‌شود و  به حدود 5.7 رسیده در دنیا و مجامع تخصصی ارزشی برای آن قائل نیستند و علت آن است که هر چه خودرو سازان خودرو بیشتری تولید کنند مخرج کسر این شاخص بزرگتر شده و این شاخص عدد کمتری را نشان می‌دهد لذا این شاخص مناسبی برای ارزیابی ایمنی کشورها نبوده و کشورهایی مثل ایران را با خود فریبی مواجه می‌سازد. علیرغم کاهش‌هایی که در تعداد کشته‌ها طی چند سال گذشته مطرح می‌شود واقعیت آن است که این کاهش‌ها نسبت به یکی از مرتفع‌ترین قله‌های رشد تلفات رانندگی در دنیا صورت پذیرفته و باید پذیرفت که هم اکنون ایران جزو یکی از 10 کشور پر تلفات دنیا در تصادفات ترافیکی محسوب می‌شود و سالانه قریب به 20 هزار نفر کشته می‌شوند.

وضعیت امداد و نجات مصدومین
علیرغم تلاش های صورت گرفته جهت تقویت امداد و نجات متاسفانه مشکلات جدی در این خصوص وجود دارد که از جمله آن عبارتند از مرکز یکپارجه کنترل و نظارت بر مدیرت حوادث در هیچ استانی شکل نگرفته و اقدامات امداد و نجات بدون هماهنگی کافی صورت می گیرد که در مواردی به قیمت از دست رفتن فرصتها تمام شده که بهای آنرا مصدومین با جان خود داده اند.  هنوز هماهنگی کافی بین اورژانس و هلال احمر شکل نگرفته و حتی در بسیاری موارد پایگاه های آنها در نزدیکی یکدیگر ایجاد شده اند.
 متاسفانه هنوز بیمارستانها و درمانگاه های کافی در زمینه رسیدگی ویژه به مصدومین تصادفات ( اورژانس تروما ) در کشور ایجاد نشده است. مصدومان تصادفات دارای وی‍ژگی های خاص و نیازمند رسیدگی سریع می باشند که عموما اینگونه مجروحین با انتقال به اورژانس درمانگاه های معمولی، رسیدگی کافی نمی شوند و زمان نجات بخش برای آنها از دست رفته و فوت می کنند. پزشک متخصص اورژانس تصادفات ( اوژانس تروما ) می باید دارای تجربیات ویژه و دارای تبحر برای استفاده از حداقل زمان در رسیدگی به مصدومان تصادفات در محیطی مجهز به ابزار و تجهیزات لازم باشد اما در اورژانس های غیر مرتبط با تصادفات پزشکانی حضور دارند که صرفا 4 واحد درس تروما گذرانده اند و فاقد تبحر کافی و تجهیزات لازم هستند و مثلا در مواجه با مصدومی که دارای خونریزی داخلی مغزی یا ساب کپسولر طحال بدون علایم بالینی هستند از انجام اقدامات سریع تشخیصی و ویژه درمانی باز می مانند و پس از مدت کوتاهی مصدوم فوت می ‌کند.

باید در این زمینه از تجربیات کشورهایی مثل ترکیه و هندوستان استفاده کرد و مراکز مجهز و ویژ ه ای در هر یک از شهرستانها ایجاد شود.

حال شروع اصلاحات ریلی از کجا باشد

مسیرهای عمده و مهم جهت اصلاح یک سیستم عبارتند از: تغییر ساختار و قوانین موجود؛ تغییر استراتژی و اهداف؛ تغییر در روش‌ها، رویه‌ها و چگونگی انجام فعالیت‌ها؛ تغییر در فرهنگ سازمان؛ افزایش مهارت پرسنل و حرفه‌ای شدن سازمان؛ تغییر در زیرساخت‌ها و تکنولوژی؛ توسعه اقتصادی و در نتیجه امکان خرید تجهیزات جدید و گرایش سازمان به استفاده از ماشین بجای نیروی انسانی.

  يکي از واحدهاي عملياتي مهم و حساس در صنعت حمل و نقل ريلي، "کنترل ترافيک" است که در نواحي راه آهن تحت نظر: اداره سيروحرکت اداره کل مربوطه و در مرکز تحت عنوان: گروه مهندسي کنترل ترافيک مرکزي، تحت نظر اداره کل سيروحرکت به ايفاي وظايف سازماني محول، مي پردازد. از مهمترين اموري که در اين گروه‌هاي کاري انجام مي‌شود، نظارت مستمر بر عملکرد مامورين سيروحرکت مي‌باشد. به طوري که با رصد نمودن گراف حرکت کليه وسايل نقليه ريلي به صورت آن لاين و لحظه‌اي از موقعيت مکاني وسايل نقليه، مطلع شده و تصميم لازم براي حصول حداکثر بهره وري را اخذ و پس از انجام هماهنگي‌هاي لازم با مسئولين مربوطه، جهت اجرا ابلاغ مي‌نمايند. در ذيل برخي از ويژگي‌هاي شاغلين در پست سازماني کنترلر ترافيک و يا کارشناس کنترل ترافيک جهت آگاهي علاقمندان به آشنايي با مشاغل حمل و نقل ريلي ارائه مي‌گردد. 

در حال حاضر بايد با شناسايي موانع سير و رفع و يا حداقل کاهش اثرات آنها، توقفات و کندي سيرها را به حداقل رسانيد که نهايتاَ زمان سفر کاهش خواهد يافت.

برخي از اين موانع عبارتند از:

انتقال به موقع قطارها بر روي سکوي اعزام، تخصيص به موقع ديزل، مسافرگيري به موقع قطار، تجهيز به موقع قطارها، اعزام سروقت از مبداء، رفع نواقص خطوط، بهبود وضعيت سوزن‌هاي ايستگاه‌ها، حضور به موقع لکوموتيورانان جايگزين، رفع مشکلاتي نظير درگيري مامورين براي غذا، آب، روزنامه و ...، ممانعت از توقف خارج از برنامه قطار براي جابجايي مامورين طول خط، تجهيز لکوموتيوها به امکانات اوليه نظير کولر، آبسردکن، منقل به منظور بهبود شرايط فيزيکي محيط کار و از طرف ديگر ممانعت از توقف‌هاي اعتراضي مامورين، اطمينان از صحت کار سيستم هاي علائم الکتريکي، کاهش محل تقليل سرعت‌ها، افزايش امکانات برگزاري نماز در ايستگاه‌ها و کاهش زمان توقف، ايجاد علاقمندي مامورين طول خط به انجام وظايف، بهبود و اعمال تغييراتي در برخي مقررات دست و پاگير، بهينه سازي فواصل زماني اعزام قطارها و مديريت مطلوبتر زمان‌هاي تلاقي و سبقت قطارها، تسريع در مانور ايستگاه‌ها و ممانعت از عدم پذيرش قطارها به علت فقدان خط قبولي و ... .

درنتیجه ضرورت انجام اصلاحات قطعی است و اگر ارتقای فرهنگ سازمان هدف اول در اصلاحات باشد باید تغییرات اساسی در پیکره‌ی مدیریت سازمان بکار گرفته شود زیرا اصلاح فرهنگ باید از بالا به پایین صورت گیرد. و حس تعلق سازمانی در پرسنل احیاء شود. فاصله میان مدیران و کارکنان کاهش یافته، بطوریکه کارکنان خود را موظف به اجرای دستورات دانسته و دستوردهندگان نیز منافع کارکنان را در نظر داشته باشند. در ساختار آموزش پرسنل تجدیدنظر شود. بطوریکه با ارتقاء سطح دانش مأمورین در کلیه‌ی حوزه‌ها، سازمان را حرفه‌ای نمود. بخش تحقیقات احیاء شود و در تصمیم‌سازی‌های مدیریتی مؤثر واقع شود.

About Us

The website of Dr. Mohammad Saetali has been launched to critically examine the challenges and issues related to the transportation industry, as well as interaction with research and academic centers. The website also intends to inform them of domestic and foreign investors by informing them about economic events.

 

Follow us on social networks:

 

Certificates and Awards

2017 - All Right Reserved

Dr. Mohammad Satee's Website 

Developed and Designed by : Afzoneha.com 

جستجو در سایت